Dzisiaj jest 23 gru 2014, 06:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość

Auto: Jetta a2 cl
Silnik: 1.6 PN
Tel.: 609271353
Witam mam problem z moją jettą 1.6 PN 51kw , otóż faluje mi na obrotach jezeli odłacze ssanie tak mi sie wydaje ( z lewej strony na dwa piny ustrojstwo które cały czas sie rusza lewo prawo i popycha taki tam pręcik) to ma wyższe obroty ale nie faluje jezeli skrece mu obroty to ok ale rano nie odpala musze to podłaczyc az silnik sie nagżeje , wąz od serwa który idzie od takiego zaworu jak go lekko dotknę to z niego syczy czy to moze byc przyczyna a i tez nie pokazuje mi prawidłowo temperatury prawie wgl sie nie podnosi a silnik sie napewno dogrzewa wiatrak wszystko działa . prosze o pomoc bo jest to wkurzające.

Awatar użytkownika

Auto: jetta II coupe gl
Silnik: rf 1,6 2e2
Tel.: 723074246
Na serwo masz podciśnienie, ale ma być wszystko szczelne.
Jak możesz to zrób foto tego "ssania" które odłączasz. Bo jak się nie mylę będzie to nastawnik "przepustnicy" który otwiera się wraz z wzrostem temperatury, dlatego możesz nie mieć ssania po jego wyłączeniu.
Ale skoro piszesz że nie masz wskaźnika temperatury to może to winić.
Jak nie zapomnę poszukam jutro mojej księgi wiedzy o 2ee(mam 2e2 to na nim się nieco znam). Ew. poszukaj w moich postach, powinno się coś znaleźć o tych gaźnikach(ale i tak muszę poszukać ori książki).
Masz BP czy PB+LPG?

Auto: Jetta a2 cl
Silnik: 1.6 PN
Tel.: 609271353
sama benzyna powiem tak sprawdziłem kody błyskowe i pierwszy kod który migał to 2412 i cały czas w kółko wymieniłem czujnik temperatury w kolektorze ssącym i po ponownym sprawdzeniu pojawiał się kod 1232 czyli silniczek regulacji biegu jałowego , czyli do wymiany ta biała puszka która reguluje obroty na siedem pinów, po odpaleniu silnika i lekkim wcisnięciu tego preta ktory tam wystaje i reguluje obroty to obroty sie unormowały wiec postanowilem sprubowac zabiezpieczyc go aby był lekko wcisnięty i obroty sie trzymały wiec zostawiłem go zeby zobaczyc czy da sie jezdzic i wszystko ok da sie jezdzic ale nie powinno to tak byc zrobione jak jest to teraz

Awatar użytkownika

Auto: MK II
Silnik: 1.6PN
u mnie był podobny problem, wymieniłem przewody podciśnienia i trójnik idący od serwa, pomogło, a jak mówisz że ci syczy to wina przewodów bądź podstawy gaźnika

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]